Μία συνέντευξη εφ΄όλης της ύλης παραχώρησε ο Μάριος Φραγκούλης στην κάμερα της εκπομπής «Ελένη».
Και πρόσθεσε: «Οι γονείς μου με μεγάλωσαν με το να μην δηλώνω ποιος είμαι. Ας έρθει ο κόσμος στην παράσταση και θα καταλάβει ποιος είμαι. Από τον Μάριο ως παιδί κρατάω την αγνότητα και την ζωηράδα».
Ενώ για την απώλεια της μητέρας του ανέφερε: «Ήταν πολύ δύσκολη για εμένα η απώλεια της μητέρας μου. Πληγώθηκα πολύ και ένιωσα σαν να χάνω μέρος της καρδιάς μου. Όταν είμαι στην παράσταση είμαι ο Μάριος Φραγκούλης, αλλά όταν βγαίνω από αυτήν είμαι ο Μάριος που αγαπάνε οι φίλοι του».
Στις 10 Ιουνίου ο Μάριος Φραγκούλης θα δώσει μια συναυλία με την Γιώτα Νέγκα στο Θέατρο του Λυκαβηττού με τίτλο «Της αγάπης παραμύθια».
Znews.GR