Στο πλατό του Πρωίαν σε είδον, βρέθηκαν το πρωί της Πέμπτης 23/5, η Βίκυ Καγιά και η Σοφία Κόκκαλη, με αφορμή την ταινία «Πολύδροσο», στην οποία πρωταγωνιστούν, αλλά και την υποψηφιότητά της πρώτης στα βραβεία της Ελληνικής Ακαδημίας Κινηματογράφου. «Γίνονται και αυτά τα τρελά πράγματα στη ζωή. Η Σοφία μου είπε στην πρεμιέρα για την υποψηφιότητα, δεν το είχα πάρει χαμπάρι», είπε αρχικά η Βίκυ Καγιά.
«Μέσα από την ταινία είδα πράγματα σε εμένα τα οποία νόμιζα ότι τα είχα θάψει, τα είχα ξεπεράσει. Δηλαδή ήμουν πάντα πάρα πολύ θυμωμένη με τη μαμά μου στο Πολύδροσο, ήταν πολύ περιοριστικό, ήθελα να φύγω από εκεί και είχα και την άλλη να με λιβανίζει όλη μέρα και έλεγα ότι δεν ταιριάζω με τίποτα με αυτόν τον άνθρωπο. Ήταν πολύ ψυχαναγκαστική, τελικά είδα ότι αυτό μου έκανε πολύ καλό στη ζωή μου, με προστάτευσε, μου έδωσε ήθος, ένα πρόγραμμα, ένα όριο, ενώ τότε ήταν το χειρότερό μου. Γυρνώντας πίσω, παρόλο που έχεις κάνει ψυχανάλυση, το αξιολογείς πάλι και λες αυτό το επίπεδο με πήγε σε άλλο επίπεδο, άρα καλό ήταν. Όλα για κάποιον λόγο γίνονται», τόνισε.
Znews.gr