Η Ζέτα Θεοδωροπούλου περνά μια ιδιαίτερα δύσκολη περίοδο, είναι βαθιά στενοχωρημένη με τις τελευταίες εξελίξεις στη ζωής της. αλλά προσπαθεί να στέκεται βράχος για τα παιδιά της. Η ίδια μίλησε στο okmag αποκαλύπτοντας τον Γολγοθά που περνά όλο αυτό το διάστημα, ξεκαθαρίζοντας πως το ξέσπασμά της ήταν μια στιγμή αδυναμίας, καθώς εξαντλήθηκε η υπομονή της όλον αυτόν τον καιρό.
«Είναι πάρα πολύ δύσκολη η κατάσταση, δεν θέλω να δώσω παραπάνω έκταση. Ήταν μια στιγμή αδυναμίας, ένα ξέσπασμα θυμού από όλους αυτούς τους μήνες που ταλαιπωρούμαι ψυχολογικά με αυτοάνοσα. Μου έστειλαν φωτογραφίες ότι είναι στον τόπο μας (σ.σ. το Ναύπλιο). Εκεί που μεγαλώνουμε τα παιδιά μας».
«Είναι πάρα πολύ δύσκολη η κατάσταση, δεν θέλω να δώσω παραπάνω έκταση. Ήταν μια στιγμή αδυναμίας, ένα ξέσπασμα θυμού από όλους αυτούς τους μήνες που ταλαιπωρούμε ψυχολογικά με αυτοάνοσα. Μου έστειλαν φωτογραφίες ότι είναι στον τόπο μας (σ.σ. το Ναύπλιο). Εκεί που μεγαλώνουμε τα παιδιά μας. Είναι εκεί με την κοπέλα από τη Ρουμανία που έχει σχέση. Γι’ αυτό ήρθε το ξέσπασμά μου», ανέφερε χαρακτηριστικά.
Παρόλο που η ίδια γνώριζε εδώ και καιρό για την παράλληλη σχέση του Παναγιώτη Ταχτσίδη. πρσοπάθησε να κρατήσει τα παιδιά της μακριά από όλο αυτό. Η φωνή της «σπάει« καθώς μιλά για την Αφροδίτη, τον Κωνσταντίνο και τον Βασίλη: «Με τα παιδιά μου προσπαθώ πολύ. Προσπαθώ να είμαι εντάξει στις υποχρεώσεις μου, στα διαβάσματά τους, στις δραστηριότητές τους, σε όλα. Είμαι και θα παραμείνω κοντά τους σε όλα».