Στιγμές αγωνίας βιώνει η οικογένεια ενός 7χρονου αγοριού που έπεσε με το ποδήλατο στα Γιάννενα. Το παιδί παραμένει διασωληνωμένο στο νοσοκομείο Παίδων «Αγλαΐα Κυριακού» μετά την αεροδιακομιδή του.
Τα επόμενα δύο 24ωρα θεωρούνται κρίσιμα για την πορεία της υγείας του μικρού. Μετά την απόφαση των γιατρών στο νοσοκομείο Ιωαννίνων, πραγματοποιήθηκε η αεροδιακομιδή του παιδιού το Σάββατο, και οι γιατροί στο «Αγλαΐα Κυριακού» αποφάσισαν να τον διασωληνώσουν στην εντατική μονάδα.
Οι γονείς του 7χρονου είναι συνεχώς στο πλευρό του από την πρώτη στιγμή. Σύμφωνα με το epirusbomb.gr η κατάσταση της υγείας του παιδιού χαρακτηρίζεται σταθερά κρίσιμη, καθώς έχει υποστεί σοβαρές κρανιοεγκεφαλικές κακώσεις. Το σοβαρό ατύχημα συνέβη το απόγευμα της προηγούμενης ημέρας στο Νεοχωρόπουλο Ιωαννίνων, όταν ο μαθητής έπεσε πάνω σε τοίχο με αποτέλεσμα να τραυματιστεί σοβαρά στο κεφάλι.