Είκοσι επτά θέσεις ειδικευμένων γιατρών προκηρύχθηκαν για τις δομές υγείας της Ηπείρου από το Υπουργείο Υγείας. Αρχικά, η προκήρυξη προέβλεπε μία θέση για το Νοσοκομείο Άρτας, αλλά μετά από αντιδράσεις, θα προσληφθούν 5 γιατροί. Στους υπόλοιπους νομούς της Ηπείρου, η κατανομή των θέσεων είναι ως εξής:
- Πανεπιστημιακό Νοσοκομείο: Θα προσληφθούν 8 γιατροί.
- Χατζηκώστας: Θα προσληφθούν 6 γιατροί.
- Πρέβεζα και Φιλιάτες: Θα προσληφθούν 4 γιατροί.
Αυτές οι θέσεις αποτελούν μια σημαντική ευκαιρία για τους ειδικευμένους γιατρούς να συνεισφέρουν στον τομέα της υγείας στην περιοχή της Ηπείρου. Ελπίζουμε ότι οι νέοι γιατροί θα ενισχύσουν τις υπηρεσίες υγείας και θα βοηθήσουν στη βελτίωση της ποιότητας της φροντίδας των ασθενών.