Από 11 έως 17 Ιανουαρίου βραδινή 10.00 (αίθουσα 1).
Με τον «Μελισσοκόμο», το νέο θρίλερ δράσης Ντέιβιντ Έιρ, που βγαίνει στις κινηματογραφικές αίθουσες του ΣΙΝΕ ΠΑΛΛΑΣ Άρτας στις 11 Ιανουαρίου, επιστρέφει στη μεγάλη οθόνη ο Τζέισον Στέιθαμ, έχοντας, μάλιστα, στο πλευρό του τον έμπειρο και πολυβραβευμένο Τζέρεμι Άιρονς.
Ο Τζέισον Στέιθαμ που έχει πρωταγωνιστήσει σε μεγάλες παραγωγές και δημοφιλείς ταινίες δράσης μεταξύ των οποίων και τα «Transporter», «Οι αναλώσιμοι», «Fast and Furious 7» κ.α. και συνήθως κινείται κινηματογραφικά στα μονοπάτια του αντιήρωα, υποδύεται αυτή τη φορά έναn «Λευκό Ιππότη» που σπεύδει να σταθεί στο πλευρό ανθρώπων που πέφτουν θύματα απάτης. Τα μέλη όμως της εγκληματικής οργάνωσης με την οποία έρχεται αντιμέτωπος προσπαθούν με κάθε τρόπο να τον εξοντώσουν κι εκείνος αμύνεται, όχι με όπλα, αλλά με την γρήγορη σκέψη του και κυρίως με τα χέρια του τα οποία κάνει φαίνονται σαν να έχουν μαγικές ιδιότητες.
Όσο για την σύνδεση της ταινίας με τον κόσμο των μελισσών, αυτός, όπως φαίνεται, συμβολίζει τη δομή και τη δομή και τη λειτουργία των ανθρώπινων κοινωνιών.